Dani kruha i Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Marko Hoblaj, 11. 10. 2009.

U nedjelju, 11. listopada, naša je škola obilježila Dane kruha, odnosno Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Na misi u župnoj crkvi sv. Marka prisustvovao je i biskup varaždinske biskupije Josip Mrzljak.

U nedjelju, 11. listopada, naša je škola obilježila Dane kruha, odnosno Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Budući da se ove školske godine obilježavanje Dana kruha podudaralo s dolaskom biskupa Varaždinske biskupije Josipa Mrzljaka u selničku župu, učenici su pozvani pred Crkvu svetog Marka na zajedničku proslavu i obilježavanje tog dana.
Okupljanje učenika započelo je već od 10 sati kad su počeli donositi domaće proizvode (kolače – makovnjače, orehnjače, domaći kruh, kestene, orahe, med i druge plodove jeseni) koje su za tu prigodu ispekle i pripremile njihove majke i bake. Tim se proizvodima uredio izložbeni prostor (štand) ispred Crkve.
Sama Sveta misa započela je u 11 sati, a predvodio ju je biskup Josip Mrzljak, koji je u Selnicu došao posvetiti novi križ ispred Crkve, uz koji stoje kipovi svetog Josipa i Blažene Majke Terezije. Biskup Mrzljak nam je poručio da je mudrost najveći dar koji nam je dao Bog. Na Misi su sudjelovali i brojni učenici naše škole koji su recitacijama zahvalili Bogu.
Na kraju Mise je naš župnik, Josip Horvat, zahvalio svima koji su na bilo koji način pripomogli organizaciji svečanosti, a ljudi su, prije odlaska svojim kućama, još malo uživali u kolačima i zajedničkom druženju.

Pavla Jurović, 6.a