ŠESTA DJEČJA SMOTRA MEĐIMURSKIH POPEVKI

Autor: Ana Špoljarić, 8. 5. 2013.

Danica Levačić svojim nastupom oduševila publiku

U subotu 4. svibnja u Toplicama Sv. Martin održana je šesta Dječja smotra međimurskih popevki  u sportskoj dvorani Spa&SportResorta Sveti Martin u organizaciji Hrvatske kulturno umjetničke Udruge Sv. Martin uz pomoć Zajednice HKUU Međimurske županije, Odbora za međimursku popevku Međimurske županije, Općine Sveti Martin na Muri, Turističke zajednice Općine Sveti Martin na Muri te  Spa&SportResorta Sveti Martin, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture RH. Smotru je otvorio dožupan Međimurske županije gospodin Matija Posavec. Našu školu predstavljala je učenica petog razreda Danica Levačić s pjesmom Leti  ftiček leti.  Danicu je za nastup pripremala učiteljica glazbene kulture Ružica Jalšovec. Sve sudionike pratila je stručna  komisija (prof.dr.sc. Stjepan Hranjec, Miroslav Novak, prof., Karolina Dragica Šimunković, prof.). Ukupno je posebno pohvaljeno sedam izvođača: OŠ Selnica – Danica Levačić, OŠ I.G.Kovačić (Sveti Juraj na Bregu),  OŠ Sveti Martin na Muri, KUU Zasadbreg – Karla Šoštarić,  HKUU Sveti Martin, KUD Katruže (Ivanovec) – Antonija Jurinec te Alex Kozma iz Republike Mađarske. Čestitamo Danici i mentorici te im i dalje želimo puno uspjeha i uživanja u pjevanju. Fotografije.