DRŽAVNA SMOTRA LiDraNo 2013.

Autor: Ana Špoljarić, 12. 4. 2013.

Odmor u 8.a

Ovogodišnja Državna smotra LiDraNo održana je od 7. do 9. travnja u Primoštenu. Učenici dramske družine naše škole sa svojom mentoricom Robertom Barat uspješnu su prošli Međuopćinsku i Županijsku razinu smotre i bili pozvani na Državnu smotru sa svojom dramsko-scenskom igrom Odmor u 8.a. Naziv i nije čudan kad znamo da su polaznici dramske družine upravo učenici 8.a razreda i svima nam je u školi jako drago da  svoje osmogodišnje školovanje i osmogodišnji rad u dramskoj družini  završavaju na Državnoj smotri LiDraNa.  Mentorica Roberta Barat radi s njima od prvog razreda i postigla je izvanredne rezultate s djecom na području dramskog izražavanja. Sudjelovali su već i prije na Državnoj smotri, na raznim kulturnim događanjima u okviru naše županije, te su i neizostavni dio svake naše priredbe u školi. Stručne razgovore i okrugle stolove s voditeljima i učenicima, članovima školskih družina, održali su  članovi prosudbenih povjerenstava, među kojima su priznati i poznati novinari i urednici novina, kazališni redatelji, glumci, dramski pedagozi, televizijski i radijski djelatnici, kao što su redatelj Mario Kovač, glumica Vlasta Ramljak i glumac Luka Dragić, dramaturginja Tanja Kirhmajer te književnici Enes Kišević i Damir Miloš. Naši učenici i njihova mentorica dobili su pozitivne kritike na svoj uradak, što im je bio i dodatni vjetar u leđa za nastavak rada i usavršavanja. Otvarajući Smotru, Željka Horvat Vukelja, predsjednica državnog povjerenstva, predložila je i poručila učenicima: „U svojim srcima prikupljajte sve lijepe i radosne trenutke na LiDraNu koji će vas kasnije grijati u životu“.  Tim lijepim željama pridružujemo se i mi, uz čestitke učenicima, polaznicima dramske družine 8.a razreda (Sara Bodulica, Petra Culjak, Josipa Hren,  Marko Hrženjak, Lucija Novak, Antonio Oletić, Sara Sedmak, Petra Tkalčec, Filip Tomšić i Dario Vinko) i njihovoj mentorici, učiteljici Roberti Barat. Učenici osmog razreda su i fotografirali na svom zasluženom LiDraNu pa pogledajte fotografije. Fotografije.