Završnica kviza za nacionalno poticanje čitanja

Autor: Ana Špoljarić, 16. 11. 2011.

Vesele zamke Zagreba

Vesele zamke Zagreba

Nacionalni kviz za poticanje čitanja u organizaciji Knjižnica grada Zagreba i Hrvatskog centra za dječju knjigu ove godine posvećen je 100-toj obljetnici rođenja Grigora Viteza. Literarna družina je riješila kviz pod nazivom Vesele zamke u školskoj knjižnici i na Završnicu kviza 10. studenoga bila je pozvana učenica 7.a razreda Mirela Gojnik. Budući da je škola išla organiziranim prijevozom voditeljica literarne družine Natalija Jurinec i školska knjižničarka odlučile su povesti cijelu družinu na Interliber, najveći sajam knjiga u Hrvatskoj. Učenice su po prvi puta prisustvovale tako velikom sajmu knjiga i nisu krile svoje oduševljenje, naravno, i kupile su si poneku knjigu po vrlo povoljnim cijenama. Na štandu Mozaik knjige prisustvovali smo književnom susretu s Mirom Gavranom. Sve nas je osvojio svojom jednostavnošću. U podne smo krenuli na Završnicu kviza koju je otvorila Lutkarska scena Ivana Brlić Mažuranić iz Zagreba predstavom Plava boja snijega Grigora Viteza. Poslije toga Knjižnice grada Zagreba izvlačile su pozvane učenike i darivale knjige, ali tu nas je sreća mimoišla. U poslijepodnevnim satima puni dojmova vratili smo se svojim kućama i već sad jedva čekamo idući Interliber.