MAČAK U ČIZMAMA

Autor: Dubravka Lajtman-Janči, Samantha Škvorc, 5. 11. 2010.

14. listopada su učenici prvih i drugih razreda naše škole pogledali u Čakovcu predstavu "Mačak u čizmama", napravljenu prema istoimenoj dječjoj bajci.

Da naši mališani vole bajke, svjedoči i njihov interes za predstavu Mačak u čizmama koja je izvedena 14. listopada ove godine u sklopu poznatog Assiteja – susreta profesionalnih kazališta za djecu i mlade, koji se i ove godine, po 13. put, održao u Čakovcu.

Toga su se dana u 9 sati učenici prvih i drugih razreda naše škole, sa svojim učiteljicama Lenče Rihtarec, Tanjom Leček, Robertom Barat, Mirjanom Dežđek-Ciglar i Ljubicom Blažon, uputili prema Čakovcu, glavnom gradu naše Međimurske županije. Nakon kratkog razgleda grada krenuli su prema Centru gdje je Gradsko kazalište Žar ptica iz Zagreba izvelo predstavu Mačak u čizmama, prema istoimenoj bajci  Charlesa Perraulta.

Ta neobična priča govori o Mlinaru koji je imao tri sina i svakome od njih nešto ostavio – prvome je ostavio mlin, drugome magarca, a trećemu Mačka. Priča o Mačku u čizmama puna je čuda i nevjerojatnih događaja, hrabrosti i domišljatosti, vještina i spretnosti. U njoj se tuga pretvara u radost, a hrabrost i dobrota pobjeđuju zlo. Naši su se mališani najviše razveselili kad je Mačak dobio crvene čizme, a nasmijalo ih je kad je nestrpljivo lovio miša.

I nakon predstave mogao se čuti radostan žamor djece te prepričavanje pustolovina jednog Mačka u čizmama…

Samantha Škvorc, 7.b