ŽIVI OLIMPIJSKI KRUGOVI

Autor: Marko Hoblaj, 18. 10. 2010.

Povodom Hrvatskog olimpijskog dana učenici su odjenuli bijele majice te u školskoj športskoj dvorani napravili ,,žive“ olimpijske krugove - poznati olimpijski znak.

I ove su školske godine, u petak 10. rujna, učenici Osnovne škole Selnica obilježili već dobro poznati Hrvatski olimpijski dan. Taj su dan svi odjenuli bijele majice – simbol  prijateljstva, mira, razumijevanja i sporta.

Dok su učenici nižih razreda prošetali mjestom i pozabavili se mnogim aktivnostima u okviru nastave tjelesne i zdravstvene kulture, učenici viših razreda su se pod velikim odmorom okupili u školskoj sportskoj dvorani i svojim tijelima napravili poznati olimpijski znak – pet isprepletenih krugova. Olimpijski krugovi simboliziraju univerzalnost olimpizma i okupljanje sportaša iz cijelog svijeta tijekom olimpijskih igara. Da taj dan ostane trajno zapamćen, pobrinuo se naš učitelj informatike Bojan Kozar koji je „žive“ olimpijske krugove snimio fotoaparatom.

Nadamo se da će se ljudi u što većem broju uključivati u različite sportske aktivnosti te da će shvatiti važnost redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima, što je u današnje vrijeme u sve većoj mjeri zapostavljeno. Zato – hodajte, trčite, vježbajte te napravite prvi korak prema zdravom načinu života!

Melanija Konc, 7.a

Pavla Jurović, 7.a