Pjesma za zaljubljene

Autor: Dubravka Lajtman-Janči, 9. 3. 2010.

Da bismo i ove školske godine proslavili Valentinovo, 12. su veljače učenici viših razreda naše škole pripremili tzv. Ljubavni sandučić, a nekoliko dana kasnije održale su se karaoke u školskoj športskoj dvorani.

I ove su školske godine učenici viših razreda naše škole na poseban način obilježili Dan zaljubljenih – Valentinovo. Naime, već su danima prije tog 14. veljače pripremali Ljubavni sandučić te u njega ubacivali pisma upućena dragim osobama. U petak, 12. veljače, sandučić je otvoren i iz njega je izašlo više stotina pisama različite boje i formata. Bili su potrebni sati da se sva ta pisma razvrstaju i pronađu put do osoba kojima su namijenjena. Teško je opisati uzbuđenje i veselje koje je tog dana vladalo školskim hodnikom.

No, to nije sve. Nekoliko dana kasnije, 19. veljače, učiteljica glazbene kulture Ružica Jalšovec je, u dogovoru s učenicima, u školskoj športskoj dvorani organizirala karaoke. Naš je informatičar Bojan Kozar prikupio oko tisuću različitih pjesama, a najhrabriji su se učenici prijavili za izvedbu svojih omiljenih pjesama. Nastupili su: Branka Levačić (6.b), David Jambrović (8.a), Denis Perhoč (8.b), Goran Kelnarić (8.b), Marko Hrženjak (5.a), Natalija Levačić (6.b), Nikola Rodinger (6.b), Petra Tkalčec (5.a), Robert Cmrečnjak (8.b), Sara Bodulica (5.a), Tiana Kutnjak (5.a), Valentino Kočila (8.b), Vedran Goričenec (8.a), Helena Kovačić (8.b), Ivana Zadravec (7.b), Marija Turk (6.b), Pavla Jurović (6.a), Rahela Šimon (8.a) i Sara Sedmak (5.a). U žestokoj je konkurenciji pobijedila Pavla Jurović (s pjesmom Fergie „Big girls don't cry“), drugoplasirani je bio Goran Kelnarić (s pjesmom Parnog valjka „Sve još miriše na nju“), a treće su mjesto dijelile Petra Tkalčec (s pjesmom Toše Proeskog „Srce nije kamen“) i Helena Kovačić (s pjesmom Lane Jurčević „Okovi na srcu“). Za pobjednike su pripremljene vrijedne nagrade, a ostalim je učenicima velika nagrada podrška i pohvala njihovog razreda te činjenica da su pobijedili svoj strah od javnog nastupa te svojom pjesmom mnoge zabavili i razveselili.

Novinarska grupa