Međunarodno natjecanje iz matematike Klokan bez granica

Autor: Jelena Kolar, 25. 5. 2023.

I ove godine u našoj školi organizirano je međunarodno natjecanje  iz matematike Klokan bez granica. U 87 zemalja Europe, Amerike, Azije, Afrike i Australije natjecanje se održava svake godine treći četvrtak u mjesecu ožujku.

Cilj je natjecanja popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatorno mišljenje. Pri prijavi za sudjelovanje nema nikakvih ograničenja jer je želja motivirati učenike za bavljenje matematikom izvan redovnih školskih programa.

Na natjecanju Klokan bez granica,  koje je održano 16. ožujka 2023.  sudjelovalo je 38 učenika naše škole od 2. do 8. razreda. Brojnost prijavljenih pokazuje da učenici vole ovakve izazove koji povezuju i matematiku i logiku.

Na natjecanju koji su sa svojim rezultatom ušli među 10% najuspješnijih dobili su priznanje i nagradu. U kategoriji Pčelice to je Marin Babić (2.a), u kategoriji  Leptirići Ian Kodba (3.b)  u kategoriji Benjamin Kristina Kočila (7.b) te u kategoriji Cadet Dora Perhoč (8.a) i Maja Tkalčec (8.a).Povjerenice natjecanja bile su učiteljice matematike Tanja Perhoč i Alenka Debelec.

Županijsko natjecanje iz Matematike održalo se 1. ožujka 2023., a domaćin je bila Osnovna škola Tomaša Goričanca Mala SuboticaSudjelovalo je točno stotinu najboljih osnovnoškolskih matematičara naše županije. Našu školu uspješno su predstavljali Andrija Premuš iz 4.a (mentorica: Marina Breglec), Lovro Vinko iz 6.b (mentorica Alenka Debelec) te Dora Perhoč  i Maja Tkalčec iz 8.a razreda (mentorica Tanja Perhoč).

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali u natjecanjima i veselimo se svim njihovim budućim uspjesima!

Vijest za objavu pripremila učiteljica Alenka Debelec