Svi su dani matematički - obilježavanje Dana smijeha

Autor: Jelena Kolar, 13. 1. 2023.

Početkom drugog polugodišta učiteljice matematike Tanja Perhoč i Alenka Debelec uključile su se u eTwinning projekt Svi su dani matematički. Projekt povezuje učenike i učitelje Međimurske županije. Oni će sudjelovati u različitim aktivnostima kojima će obilježiti važne međunarodne dane, matematičke i one koji na prvi pogled nisu vezani uz matematiku. Učitelji će podjelom zaduženja izraditi različite materijale za pojedine unaprijed određene dane. Ostali će se partneri projekta povezati korištenjem tih materijala. Svi partneri sudjelovati će u izradi i primjeni izrađenih materijala.

10. siječnja 2023. godine Detektivskom avanturom obilježen je Dan smijeha. Svjetski dan smijeha utemeljio je 1998. godine indijski liječnik Madan Katarie, s ciljem da potakne ljude na smijeh jer je smijeh zdrav, bitan i dobar. Znanstveno je dokazano da je smijeh najbolji lijek protiv mnogih bolesti, prvenstveno protiv stresa koji je u suvremenom načinu života u svakodnevnome porastu. Dovoljan razlog da ga i mi obilježimo na matematički način.

Učenici naše škole odlično su se zabavili, a svakako se dobro nasmijali u ulozi detektiva gdje su, prateći tragove, otkrili novinski članak u kojem je otkrivena prva u povijesti zapisana šala na račun matematičara.

Smijte se što više jer osmijeh otvara sva vrata!

Tekst za objavu pripremile učiteljice Alenka Debelec i Tanja Perhoč