Božić nam dolazi...

Autor: Marko Hoblaj, 18. 1. 2010.

Ove je godine božićno-novogodišnja priredba održana 18. prosinca u 17 sati u školskoj športskoj dvorani. Odazvali su se brojni učenici i njihovi roditelji te djelatnici Škole.

Ove je školske godine božićna čarolija započela 18. prosinca u školskoj športskoj dvorani. Naime, tog se dana, u 17 sati, održala svečana božićno-novogodišnja priredba. Već se pri samom dolasku do školske zgrade osjećalo da se zbiva nešto iznimno. Svud je bila strka, gužva, galama… Dvorana je bila prepuna, tako da se tražilo mjesto više.

Sam je program započeo pjesmom „Božić radostan i svet“ velikog zbora, pod ravnanjem profesorice Ružice Jalšovec. Uslijedio je nastup ritmičko-plesne skupine učenika nižih razreda s pjesmom „The little drummer boy“ i folklorne skupine s pjesmom „Lijepa Anka“. Njih su pripremale njihove učiteljice Ana Rašperger i Lenče Rihtarec. Učenica petog razreda Petra Culjak odrecitirala nam je svoju pjesmu „Kaj bum jo dok bum velika“, koju je izvela i na natječaju Naš mali kaj u Murskom Središću mjesec dana ranije. Dramska se skupina, pod vodstvom učiteljice Roberte Barat, predstavila dramsko-scenskom igrom „Panika u tvornici igračaka“. Recitatorska skupina, koju je pripremala učiteljica Marina Breglec, izvela je recital „Okićeni bor“, a učenici drugog razreda PŠ Zebanec s učiteljicama Sunčicom Vugrinec i Kornelijom Goričanec glazbeno-scensku igru „Laterne“. Program je završio pjesmom „Bijeli Božić“ koju je otpjevala učenica šestog razreda Pavla Jurović.

Za organizaciju cjelokupne priredbe zaslužne su vjeroučiteljica Bernarda Tkalčec i profesorica hrvatskog jezika Sandra Paragi, a ne smijemo zaboraviti ni voditeljski par - Emanuelu Hrašćan i Natana Koraja. Svima nazočnima je na kraju ravnatelj Branko Jalšovec čestitao sretan i blagoslovljen Božić i Novu 2010. godinu.

David Jambrović, 8.a