Obavijest roditeljima budućih prvašića - nastavak testiranja

Autor: Nenad Vurušić, 25. 5. 2020.

U nastavku prenosimo obavijest školske pedagoginje namijenjenu roditeljima djece dorasle za upis u 1. razred školske godine 2020./2021.:

Poštovani roditelji budućih prvašića,

obavještavamo Vas da je sukladno mišljenju Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (KLASA: 501-05/20-15-2, URBROJ: 381-15-150-20-147 od 18. svibnja 2020. godine), zbog aktualno povoljne epidemiološke situacije, moguće nastaviti aktivnosti vezano uz utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i u školskim ustanovama, s tim da su se škole dužne pridržavati odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ – a za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID – 19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu, s naglaskom na sljedeće mjere:

• održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)
  • pojačati higijenu ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu), te ako je moguće koristiti vlastiti kemijsku olovku kod pisanja testa,
  • odgoditi dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID – 19,
  • redovito prozračivanje prostorije.

Ujedno Vas obavještavamo da se očekuje objava Pravilnika o izmjenama i dopunama Pravilnika o postupku utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta, učenika te sastavu stručnih povjerenstava koja će omogućiti pomicanje rokova i provođenje dijela postupaka na daljinu.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta kod pedagoginje započet će od ponedjeljka, 01.06.2020. godine.

Dolasci i testiranje prilagođeni su trenutnoj epidemiološkoj situaciji i u skladu su sa preporukama HZJZ.

Poziv sa terminom dolaska djeteta u školu poslan Vam je na adresu. Držite se, molim, točnog vremena kako bih između svakog djeteta obavila i potrebnu dezinfekciju i prozračivanje. Ako Vam ne odgovara termin, nazovite 01.06.2020. na broj telefona 861-137 i dogovorit ćemo termin koji Vam odgovara.

Testiranje će se provoditi u uredu pedagoginje.

U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku. Prilikom ulaska u školu dijete će obavezno dezinficirati ruke.

Roditelji(skrbnici dužni su izmjeriti tjelesnu temperaturu prije dolaska u ustanovu, te u slučaju povišene tjelesne temperature ne smiju dovoditi dijete u ustanovu već se javljaju telefonski i dogovaraju novi termin. Djeca sa znakovima drugih zaraznih bolesti također ne dolaze u ustanovu.

Napomene:

1. Molimo Vas da dijete sa sobom ponese običnu (grafitnu) olovku za pisanje, a roditelj kemijsku olovku.
  2. S obzirom da učenici od 1. razreda imaju mogućnost pohađanja izbornih predmeta – Vjeronauk i Informatika, molimo Vas da do dana testiranja donesete odluku o pohađanju navedenih izbornih predmeta za svoje dijete kako biste mogli popuniti suglasnost.

Zahvaljujem!

Valentina Naglić, prof.pedagogije