Obavijest Školske medicine - upis učenika u 1. razred

Autor: Nenad Vurušić, 11. 5. 2020.

U nastavku prenosimo poruku Djelatnosti školske medicine pri Zavodu za javno zdravstvo Međimurske županije, koja se odnosi na nastavak aktivnosti vezanih uz upis djece u 1. razred školske godine 2020./2021.

Poštovani roditelji/staratelji,

u ponedjeljak 11.5.2020. nastavljamo s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Pregledi su prilagođeni trenutnoj epidemiološkoj situaciji i preporučenom načinu rada.

Radi dogovora o terminu dolaska i uputa o načinu provedbe pregleda kontaktirat će Vas medicinska sestra.

Pregledavat će se samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti respiratorne tegobe (šmrcanje, kašalj, kratkoća daha). Roditelji u pratnji također ne smiju imati povišenu temperaturu ni respiratorne tegobe.

Molimo da na pregled dođete točno na zakazani termin. U pratnji djeteta može biti samo jedna osoba (roditelj ili staratelj). Preporučamo da nosite zaštitnu masku. Dijete ne nosi masku.

Popunjavanje zubne putovnice kod stomatologa te vađenje krvi i urina neće se provoditi do daljnjega.

Pedijatrima i izabranim liječnicima djeteta ne trebate ići radi popunjavanja upitnog listića.

Na pregled preporučamo donijeti otpusna pisma, medicinske nalaze ako dijete boluje od neke kronične bolesti, nalaze logopeda i/ili psihologa te ako ima Rješenje o tjelesnom oštećenju. Obavezno donijeti na uvid cjepnu iskaznicu.

Prije ulaska u čekaonicu školske medicine djetetu i pratnji biti će beskontaktno izmjerena tjelesna temperatura te u slučaju povišene tjelesne temperature neće biti primljeni na pregled.

Roditelj će prije pregleda ispuniti Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Za sva dodatna pitanja i pojašnjenja možete nas kontaktirati e-mailom ili telefonom:

Zrinka Zvornik Legen, dr.med., spec.školske medicine (ambulanta br 7)

Tel: 386 832 , Mobitel: 098 206 524,   email: zrinka.zvornik-legen@zzjz-ck.hr

Mateja Biškup, bacc.med.techn. (ambulanta broj 6)

Tel: 386 831, Mobitel: 099 731 2332, email: danica.curin@zzjz-ck.hr

Veselimo se susretu s vama i vašim budućim školarcem!

Nadležni liječnik škole

Zrinka Zvornik Legen, dr.med.

VAŽNO! Ispitivanje psihofizičkog stanja djeteta za 1. razred u školi i nadalje je obustavljeno. Ako dođu nove informacije, bit ćete pravovremeno obaviješteni.

Pedagoginja

« Ožujak 2024 »