SELNIČKI DVORI

Autor: Ana Špoljarić, 22. 12. 2016.

Selnički dvori naziv je projekta koji su zajednički realizirale OŠ Selnica i Graditeljska škola Čakovec, a rad svojih učenika prikazale su na završnoj svečanosti koja se održala 16. prosinca u 18,00 sati u predvorju dvorane Graditeljske škole.  Lijepu priredbu za sve goste pripremili su učenici OŠ Selnica sa svojim mentorima Robertom Barat, Brankom Jalšovcem, Natalijom Jurinec i Bernardom Tkalčec.  U izložbenom dijelu bile su stare fotografije na temu Selnički dvori  koje je sakupljao učitelj Bojan Kozar sa svojim učenicima.  Intervju sa Selničanima na temu Selnički dvori, kaj se delalo, jelo, pilo i kak se govorilo provele i objedinile su učenice literarno recitatorske družine uz učiteljicu Nataliju Jurinec. Spominki o Selnici - Selnički govoriti tre se nafčiti dramske družine uz voditeljicu Robertu Barat snimljeni su od strane učenika Graditeljske srednje škole  te projicirani  na platnu  izložbenog prostora. O povijesti nafte na području Selnice izložen je rad učitelja Krunoslava Makovca. Model  naftnog stupa izradili su učenici uz svoju učiteljicu Dubravku Resman Žignić dok je  Josip Murković obogatio  izložbu svojim naftnim modelom. Prostor je okrunio  selnički Pikač izrađen od strane Miljenka Vrančića, predstavnika Udruge Pikač Selnica. Sa starim receptima  pozabavila se knjižničarka Ana Špoljarić.   Cijelom projektu dao je podršku i načelnik Općine Selnica gospodin Ervin Vičević. Ravnateljica naše škole, gospođa Anica Rašperger,  u svojem je govoru lijepo sročila bit  projekta.

„Kažu da čovjek samo srcem dobro vidi, a bitno je očima nevidljivo. No, ako spojimo veliko srce, ljubav prema starim  fotografijama narodnih običaja i ljudi našeg kraja, idejnih začetnika kolega Krunoslava i Bojana,  dobit ćemo prijateljstvo velike srednje škole i  male osnovne škole, Graditeljske škole Čakovec i Osnovne škole Selnica. Dobit ćemo  dan za pamćenje!

Zahvaljujem svima na trudu, idejama, entuzijazmu, praktičnom i konkretnom  radu  kojim su pridonijeli  ovom projektu.

Uživali smo u dogovaranju, osmišljavanju, planiranju i realizaciji zajedničkog projekta, a sada vama prepuštam da uživate u završnoj prezentaciji naših Selničkih dvora“.

« Ožujak 2024 »