MATURALAC

Autor: Ana Špoljarić, 8. 7. 2016.

Učenici sedmih razreda u pratnji svojih razrednika učiteljice Mihaele Grahovec i učitelja Bojana Kozara te učiteljice Roberte Barat proveli su nekoliko nezaboravnih dana u Gradacu  na maturalnom putovanju.  Odličan smještaj  imali smo u depadansu  Hotela Labinec. Na putu do Gradaca posjetili smo Trogir i Split. U Trogiru, gradu koji je pod zaštitom UNESCO-a šetali smo starom jezgrom grada i uz rivu. Dioklecijanova palača u Splitu oduševila nas je ljepotom gradnje i dahom prošlosti. Puno smo naučili o povijesti starog dijela Splita.

Drugi dan našeg putovanja vozili smo se brodicom po rijeci  Cetini koja nas je iznenadila iznimno čistom i bistrom vodom te bogatim biljnim i životinjskim svijetom. Nakon toga  razgledali smo grad Omiš.  Po povratku u depadanse  ručali smo, a poslije smo imali slobodno za kupanje u moru ili u hotelskom bazenu. Uvečer smo se zabavljali uz igre koje su nam pripremili animatori. Treći  dan  posjetili  smo Dubrovnik i razgledali Stari grad koji nam se izuzetno svidio zbog očuvanih građevina i zidina. Na putu do Dubrovnika stali smo u   gradu Neumu koji se nalazi u nama susjednoj zemlji Bosni i Hercegovini. Nakon razgledavanja imali smo cijelo poslijepodne slobodno za kupanje i gledanje utakmice Hrvatska-Češka. Utakmica je našu  povezanost još više ojačala, a zabava je  postala bezgranična. Uvečer smo opet imali zabavu s animatorima, glazbom i plesom. Naše putovanje  bližilo se  kraju, ali čekao nas je još jedan izlet u Makarsku gdje smo razgledali park i rivu te imali slobodno vrijeme za šetnju i divljenje ovom prekrasnom gradu. Tim izletom  naše  je putovanje završilo.  Krenuli smo natrag u naše malo Međimurje praćeni budnim okom zabavnog i zanimljivog turističkog vodiča Dejana Marciuša.

Uvijek ćemo pamtiti ovaj maturalac, sva nova prijateljstva i neke ljubavi...

Posebno ćemo pamtiti sve što smo naučili,  od sada ćemo gledati našu prekrasnu Hrvatsku novim očima. Očima prošlosti, povijesti i znanja. Zauvijek ćemo pamtiti i lijepe uspomene vezane uz Dalmaciju i Gradac.

FOTOGRAFIJE.

Bianka Žganec, 7.a