BOŽIĆNA PRIREDBA

Autor: Ana Špoljarić, 23. 12. 2013.

U to vrijeme godišta, mir se svijetu navješta

U petak 20. prosinca u sportskoj dvorani naše škole održana je Božićna priredba i Božićni sajam. Jako smo sretni jer smo popunili dvoranu gotovo do posljednjeg mjesta, što je zapravo najveća nagrada našim učiteljima i učenicima koji su od srca pripremali priredbu i radove za sajam.  Vijeće roditelja učenika naše škole također se uključilo u organizaciju i provedbu sajma. U ime djece kojima ćemo tim novcem pomoći od srca svima zahvaljujemo. Priredbu smo otvorili pjesmom Good evening velikog zbora,  pod ravnanjem učiteljice glazbene kulture Ružice Jalšovec. Našu priredbu uveličali su i mališani iz dječjih vrtića Leptirić i Sunčeko prigodnim pjesmama i recitacijama. Vani je bilo prilično zima, a što je zima saznali smo od učenika dramske grupe nižih razreda pod vodstvom učiteljice Roberte Barat. Kad smo saznali što je zima, mali zbor nam je otpjevao pjesmu Snjegović. Učenice sedmog i osmog razreda razveselile su nas plesnom mix točkom, a folklorna družina pod vodstvom učiteljice Lenče Rihtarec provela nas je kroz sadašnjost, prošlost i budućnost u veselom ritmu. Jaslice i Zimu odrecitirali su nam učenici nižih razreda pod vodstvom svojih voditeljica Tanje Leček Barić i Marine Breglec. Vrijeme Božića je vrijeme mira i praštanja i to su nam jasno dali na znanje učenici dramske grupe viših razreda pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Natalije Jurinec svojom dramskom igrom Zid.  Vjeronaučna grupa viših razreda pod vodstvom učiteljice Bernarde Tkalčec razveselila nas je recitacijom Tama je svud. Glazbena pratnja našem zboru bili su učenici Justin Sabolčec, Juraj Jambrović i Luka Hrženjak.  Kroz cijeli program odlično su nas vodili učenici osmog razreda: Ana- Maria Čurin, Kristina Turk, Tea Cotter, Justin Sabolčec, Leon Horvat, Patrik Novak i Marko Vuković. Koordinatorica cijele priredbe bila je učiteljica njemačkog jezika Ivana Juršić. Na kraju priredbe svim nazočnim ljudima obratio se ravnatelj škole, gospodin Branko Jalšovec, koji  je svima zaželio blagoslovljen Božić i puno zdravlja i svega dobroga u novoj godini te se zahvalio svima koji su se na bilo koji način uključili u Božićni sajam.  Priredba je bila naša čestitka svima vama, pa vam stoga želimo da se tako lijepo i veselo osjećate kako u ovo blagdansko vrijeme, tako i cijele godine. Fotografije.

« Ožujak 2024 »