TERENSKA NASTAVA - POSJET VUKOVARU

Autor: Ana Špoljarić, 14. 3. 2017.

Prave vrijednosti mira

Četiri škole iz Međimurske i  Dubravačko - neretvanske županije bile su 8. i 9. ožujka  u Vukovaru.  Učenici osmih razreda naše škole u pratnji razrednice Mihaele Grahovec i razrednika  Bojana Kozara te učiteljice Roberte Barat  sudjelovali su u terenskoj nastavi prema Planu i programu  oblikovanom od strane Ministarstava. Učenici su u ranim jutarnjim satima krenuli autobusom  prema Vukovaru- gradu heroja. Prva posjećena destinacija bio je dvorac Eltz u kojem se nalazi Muzej grada Vukovara. Uz pratnju vodiča naučili su mnogo o životu plemića  i obitelji Eltz, vidjeli znamenita slikarska djela te namještaj i prijestolja iz 18.st.  Slijedio je posjet Muzeju vučedolske kulture u kojem su se upoznali s kulturno - povijesnim specifičnostima. Svoje su znanje obogatili slušajući  predavanja  profesora povijesti, branitelja i vojnika. Progovorili su  o vojnim zbivanjima, napadima i posljedicama Domovinskog rata. Obišli su memorijalne  lokalitete: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinskoj cesti, Spomen dom Ovčara, Kukuruzni put - Put Spasa, Mjesto sjećanja - Vukovarska bolnica '91, Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar – bivša vojarna 204. vukovarske  brigade, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata i Vodotoranj. Uz upoznavanje prestrašnih tragova rata učenici su osvijestili prave vrijednosti mira. U kvizu znanja nakon svega odslušanog učenici OŠ Selnica  osvojili su izvrsno 4.mjesto. Rat je najveće zlo koje se može dogoditi jednom čovjeku. Neka zavlada mir, zauvijek! FOTOGRAFIJE.

Bianka Žganec, 8.a