SELNICA JE, ŠEJ, SELO MALO, ŠKOLSKA GODINA SE, ŠEJ, BLIŽI KRAJU

Autor: Ana Špoljarić, 9. 6. 2016.

Škola nekad i danas, S Isusom na praznike, Klinček stoji pod oblokom…samo su neki od naslova točaka koje su se izvodile tog petka, 27. svibnja u sportskoj dvorani naše škole. Povodom Dana škole upriličena je svečana priredba u kojoj ništa nije nedostajalo – od pjesama koje su otvorile i razgalile srca, do plesa, recitacija i glume koji su prštali veselom razigranošću malih i velikih đaka. Kao što glasi naziv jedne recitacije, priredba je prošla dok si rekao keks. Ne zbog toga što bi bila izrazito kratka, već zbog zanimljivog i zabavnog sadržaja koji nam je okupirao pažnju. Prije nego su naši izvođači došli na scenu, pozdravila nas je naša ravnateljica Anica Rašperger te tom prigodom pohvalila i nagradila učenike i njihove mentore koji su se posebno istaknuli na školskim natjecanjima i drugim susretima kroz ovu školsku godinu. Ovog puta imali smo neobične voditelje. Čak cijela dramska družina učiteljice Roberte Barat vodila nas je svojim glumačkim talentom korak po korak do kraja priredbe, kada je pozdravila prisutne goste i zasluženo otišla na priželjkivane praznike. :) FOTOGRAFIJE.

Zbogom ploče, klupe, knjige,

zbogom teške đačke brige!

Sad će djeca širom svijeta

slavit praznik žarkog ljeta.

A kad minu dani ljetni,

oblaci će stići sjetni.

I kad grane budu gole,

pune sunca bit će – škole…