Županijska smotra LiDraNo

Autor: Ana Špoljarić, 4. 3. 2016.

Županijska smotra LiDraNo 2016. održana je 2. ožujka u Centru za kulturu u Čakovcu. Odličan domaćin bila je I. OŠ Čakovec. Predsjednica županijske smotre LiDraNa Julijana Levak predstavila je povjerenstvo kojeg  su činili Romano Bogdan, predsjednik, Dejan Buvač i Tanja Novak članovi za dramsko scenski dio. Uz njih scenski dio pratila je državna izbornica Barbara Rocco. Za novinarsko stvaralaštvo  Vedran Močnik predsjednik, Dejan Zrna i Danijela Bratić Herceg članovi, dok je za literarno stvaralaštvo predsjednica Sanja Prošev te članovi Ivan Pranjić i Kristina Sisek. Županijska predsjednica Levak objavila je predstavnike za državnu smotru iz kategorije literarnih i novinarskih radova, školskih listova, radijskih emisija i radio igra koji su ovom prilikom bili izloženi u predvorju Centra za kulturu kako bi bili dostupni publici. Velika nam je čast što je naša škola u čak dvije kategorije predložena za Državnu smotru. U literarnom izrazu predložen je rad učenice 7.a razreda Bianke Žganec  Kako blokirati udarac koji je nastao pod mentorstvom učiteljice hrvatskog jezika Natalije Jurinec. U dramskom scenskom izrazu predložena je dramska igra Igrajmo se bajki izvrsne dramske družine nižih razreda naše škole koju vodi  učiteljica razredne nastave Roberta Barat. Čestitamo svim učenicima i mentoricama.

Bianka Žganec, 7.a