ČITAMO MI, U OBITELJI SVI

Autor: Ana Špoljarić, 15. 12. 2014.

Poruka u boci- čitajte!

Učenici 3. a razreda OŠ  Selnica sa svojom učiteljicom Anicom Klemenčić  i  učenici 3. b razreda PŠ Zebanec  sa svojom učiteljicom Sunčicom Vugrinec  započeli su, u petak 12. prosinca,  s projektom Hrvatske mreže školskih knjižničara Čitamo mi, u obitelji svi. U našoj školi glavna koordinatorica projekta je knjižničarka Ana Špoljarić, a nacionalna koordinatorica je gospođa Dejana Kurtović, knjižničarka  IV. OŠ Bjelovar. Treći razredi s nestrpljenjem su dočekali projekt, a svoja imena simbolično su stavili u staklenu bocu tako da ih sve ono što projekt potiče: maštu, mišljenje, čitanje, bogaćenje rječnika, učenje… dočekuje kao poruka u boci. Imena prvih učenika koji će ponijeti ruksak kući  su Rafael Debelec, 3.b i Marija Magdalena Dovečer, 3.a. Svrha projekta je poticanje čitanja kod učenika trećih razreda, obnova fonda školske knjižnice i promicanje čitanja kao važne sastavnice cjeloživotnog učenja. Projekt je osmišljen  kao putovanje ruksaka s knjigama od jednog do drugog učenika 3. razreda,  svakog petka jedan učenik nosi kući ruksak s knjigama. U njemu  se nalazi osam zanimljivih knjiga iz različitih područja, a roditelji i djeca svaki dan čitaju  barem 15 minuta ili pola sata. Nakon čitanja zajednički komentiraju pročitano i jedni drugima skreću pažnju na zanimljive i vrijedne dijelove knjiga, a svoje dojmove i mišljenja te lijepe doživljaje zajedničkog čitanja zapisuju u priloženu bilježnicu dojmova. Prve knjige u selničkim obiteljima već se čitaju, a mi jedva čekamo prve dojmove. FOTOGRAFIJE.

Priloženi dokumenti:
citajmo_svi.jpg (175.32 KB)