MOJA PRVA KNJIGA 2014.

Autor: Ana Špoljarić, 26. 9. 2014.

Frendovi uvijek, frendovi zauvijek i Karta je čudovište

Učenice 6.c razreda  Elena Zadravec i Elena Šajnović još od malih nogu bave se slikanjem i crtanjem, a već u drugom razredu počele su pisati i oslikavati svoje priče  na poticaj učiteljice Anice Rašperger i školske knjižničarke.  U predmetnoj nastavi također ih je  uz knjižničarku nastavila poticati i pratiti učiteljica hrvatskog jezika Natalija Jurinec. Ove godine u jakoj konkurenciji od čak 876 oslikanih priča iz 220 škola u Republici Hrvatskoj Elena Zadravec je za svoju slikovnicu pod nazivom Frendovi uvijek, frendovi zauvijek dobila drugu nagradu, a Elena Šajnović za svoju slikovnicu pod nazivom Karta je čudovište  treću.  Nagrade su  primile  25. rujna   u Domu oružanih snaga HV Zrinski u Karlovcu gdje su  sa školskom knjižničarkom prisustvovale  prigodnom programu završnice natječaja.  Moja prva knjiga  državni  je natječaj za učenike osnovnih škola pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta koji se kontinuirano provodi od 2004. godine. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznate hrvatske književnice Sanja Pilić i Silvija Šesto. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

Čestitamo curama i očekujemo od njih još puno oslikanih priča.

FOTOGRAFIJE.

Pročitajte slikovnicu Frendovi