ŽUPANIJSKO NATJECANJE „ČITANJEM DO ZVIJEZDA“

Autor: Ana Špoljarić, 3. 3. 2014.

Dotknite zvijezde čitanjem

Zvijezde  kviza Čitanjem do zvijezda naše škole Katja Koraj, Elena Vinković i Dorotea Strniščak  sudjelovale su u petak, 28. veljače na Županijskom natjecanju u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda u OŠ Prelog. Nakon vrlo zahtjevnog testa učenice su odmorile na radionicama  origami straničnici, lov na blago i posjetu Knjižnici i čitaonici Grada Preloga i muzeju  Croata insulanus. Neke radionice bile su i natjecateljskog tipa  te su naše učenice u skupini sa susjednom školom Sveti Martin na Muri osvojile prvo mjesto i bile slatko nagrađene.  U kvizu znanja učenice su odgovarale  na pitanja iz sljedećih knjiga: Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (Šuma Striborova, Regoč, Ribar Palunko i njegova žena, Sunce djever i Neva Nevičica, Lutonjica Toporko i devet župančića, Kako je Potjeh tražio istinu, Bratac Jaglenac i sestrica Rutvica, Jagor),  Irena Begić: Dolores i šumske sjene  i  Maja Brajko-Livaković: Stakleni dvorac. Učenice je u pripremi za natjecanje usmjeravala knjižničarka Ana Špoljarić koja je istaknula da je svako čitanje knjige u današnje vrijeme pobjeda  te potaknula sve učenike da dotaknu zvijezde čitanjem. Čestitamo učenicama. Fotografije.

« Ožujak 2024 »