Naš mali kaj 2013.

Autor: Ana Špoljarić, 22. 11. 2013.

Zviraju reči i pesma zvoni

Kulturna manifestacija Naš mali kaj održana je 20. studenoga u OŠ Mursko Središće. U glazbenom dijelu, Pesma zvoni,  našu školu predstavljala je učenica Danica Levačić koja je otpjevala pjesmu međimurskog pjesnika Zlatka Kraljića Bregi  uz klavirsku pratnju ravnatelja škole, gospodina Branka Jalšovca,  uvježbala ju je mentorica Ružica Jalšovec. U literarnom dijelu, Zviraju reči, predstavila  nas je učenica petog razreda Elena Škvorc s pjesmom Nouvi biciklin. Njezina mentorica je učiteljica hrvatskog jezika Natalija Jurinec.  U prvom dijelu Našeg malog kaja učenici su sudjelovali  u jezičnoj, ilustratorskoj, literarnoj  i fotografskoj radionici koje su vodila velika imena iz tih područja. Jezičnu radionicu vodili su prof. dr.sc. Stjepan Hranjec i učitelj Ivan Leček, a ilustratorsku radionicu Smiljana Čoh, poznata ilustratorica dječjih knjiga. U svijet  maštovitog pisanja priča učenike je uveo međimurski pisac  dr.sc. Kristian Novak koji je ujedno i predstavio svoju knjigu Črna mati zemla, a Davor Žerjav i Davorin Mance iz Fotokluba Čakovec s učenicima su podijelili svoje trikove za izradu što uspješnijih fotografija. Pohvalili  su učenike koji su svojim radovima sudjelovali u fotografskom natječaju Negdašnji kuružjaki u sklopu manifestacije. Prof. dr. sc. Blaženka Filipan Žignić predstavila je svoju knjigu Jezik moje bake i Internet. Fotografije.