MOJA PRVA KNJIGA

Autor: Ana Špoljarić, 1. 10. 2013.

U četvrtak, 25. rujna ove godine učenice naše škole Elena Zadravec, Elena Šajnović i Ozana Novak (sada učenica OŠ Šenkovec) su sa svojom učiteljicom razredne nastave Anicom Rašperger i školskom knjižničarkom Anom Špoljarić sudjelovale na završnoj priredbi natječaja Moja prva knjiga. Cure od malih nogu vole slikati i pisati priče, a sad je njihov rad prepoznat i na državnoj razini. Po dolasku u Karlovac razgledale smo izložbu svih slikovnica, moramo priznati da smo bile impresionirane i pričama i ilustracijama. Voditelj službenog dijela programa bio je Boris Mirković koji je uspostavio odličnu komunikaciju s publikomI u šumi toga ima  dramska je  igra  koju su nam izvali mali i veliki glumci Dramskog studija Zorin dom iz Karlovca. Potom je slijedila projekcija slika iz nagrađenih slikovnica  te uručivanje glavnih nagrada od strane sponzora. Sve priče su pročitali i najbolje odabrali knjižničari koji rade na dječjim odjelima  te poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović. Na kraju nas je svojim nastupom i pjesmom razveselio ansambl Singrlice.  Čestitamo još jednom našim curama te im želimo još puno oslikanih priča… Fotografije.

Moja prva knjiga je državni natječaj za učenike osnovnih škola, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju poznati hrvatski književnici Sanja Pilić i Tito Bilopavlović. Svrha natječaja je poticanje mašte i kreativnosti, razvoj likovno-literarnih vještina te osvještavanje djece i mladih o njihovim pravima, odgovornosti za okoliš i potrebi brige za zajednicu.

« Ožujak 2024 »